Previous Next

Medale Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych

27 września odbył się bardzo mocny turniej Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo - Piaseczno 2020, na którym wystąpiło 303 zawodników i zawodniczek reprezentujących krajowe kluby. Turniej był zorganizowany przez klub Ikizama, Gosir Piaseczno oraz Polski Związek Judo.

Klub UKS 15 Krosno reprezentowali Anna Bednarz, Zuzanna Koś, Filip Bęben oraz trener Mirosław Nowicki. Poziom turnieju był bardzo wysoki ponieważ na macie spotkało się bardzo wielu mocnych i doświadczonych zawodników mających w dorobku medale Mistrzostw Polski.

Krośnieńscy judocy przygotowywali się do tego bardzo ważnego startu między innymi na obozach sportowych w Międzywodziu, Szczawnicy, Bielsku Białej oraz biorąc udział w wielu sparingach (randori) co dało efekt w postaci wywalczonych dwóch brązowych medali.

Anna Bednarz wystartowała w kat. 63 kg wygrywając 4 walki z zawodniczkami AZS UW Warszawa, Klub Środowiskowy AZS Gliwice, MKS Juvenia Wrocław, UKS Tomita Elbląg oraz jedną przegrywając z zawodniczką GKS Czarni Bytom i zajęła 3 miejsce.

Filip Bęben swoje umiejętności prezentował w kat. -90 kg wygrywając 3 walki z zawodnikami GKS Czarni Bytom, KS Judo Tigers Wrocław, UKS Wisła Centrum Wisła i przegrywając jedną z zawodnikiem KJ Koka Jastrzebie Jastrzębie-Zdrój zajmując także 3 miejsce.

Mniej szczęścia miała Zuzanna Koś startując w kat. -52 kg i nie udało się zająć miejsca medalowego.

Anna Bednarz oraz Filip Bęben zdobywając 3 miejsca zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ) które odbędą się w Zamościu w dniach 23-24 październik.

Przed Zuzanną Koś kolejny start w zawodach w Bielsku Białej Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Gratulujemy sukcesu.


Drukuj   E-mail