Previous Next

Puchar Europy Kadetek

Ogromy sukces 17-letniej zawodniczki UKS Piętnastka Krosno na Pucharze Europy, który w dniach 10-11 października odbywał się w Szczyrku.
Anna Bednarz dwa tygodnie temu zdobyła brązowy medal Pucharu Polski Juniorów Młodszych w kategorii do 63 kg, a podczas Puchar Europy Kadetek judoczka kadry narodowej a zarazem zawodniczka UKS Piętnastka Krosno zdobyła brązowy medal.
Był to pierwszy turniej tak dużej rangi na którym wystąpiła Ania. Zawodniczka całe niemal wakacje poświęciła na treningi zarówno podczas obozów organizowanych przez Podkarpacki Związek Judo jak również na zgrupowaniu kadry narodowej w Giżycku. Ania stoczyła bardzo dobre walki z zawodniczkami Słowenii, które ukończyła przed czasem, ulegając tylko zawodniczce Klubu Czarni Bytom - również reprezentantce kadry narodowej.
- Moim marzeniem było powołanie mnie do Kadry Narodowej i reprezentowanie Polski podczas ważnych zawodów. To marzenie się spełniło, kiedy na początku roku zostałam powołana do kadry. Dziś jestem szczęśliwa, że wystartowałam na dużym międzynarodowym turnieju i zdobyłam brązowy medal. To najcenniejszy medal w mojej kolekcji – mówi Ania, która na co dzień jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie.
Tato Ani, pan Marcin Bednarz podkreśla, że judo to dyscyplina wymagająca ogromu pracy.
- Widzę jak Ania codziennie ciężko pracuje na swoje sukcesy. Są to też wyrzeczenia, gdyż trzeba dbać o utrzymanie wagi. W osiągnieciu sukcesu potrzebna jest też odrobina szczęścia i trafienia na odpowiednich ludzi. Ania miała to szczęście, że trafiła na trenera Mirosława Nowickiego i Grzegorza Morawskiego którym za wszystko dziękuję. Dziękuję też Firmie Profirehab z Grzegorzem Skorusem i Marcinem Bożkiem, na których zawsze można liczyć, jak pojawiają się kontuzje - mówi Marcin Bednarz.
Już za dwa tygodnie inne prestiżowe zawody - Mistrzostwa Polski Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Trzymamy kciuki za Anię Bednarz, ale też za Zuzannę Koś i Filipa Bębna. Trójka ta będzie reprezentowała Klub UKS Piętnastka Krosno podczas olimpiady młodzieży.


Drukuj   E-mail