Previous Next

Filip, Ania i Asia z medalami Pucharu Polski judo

W dniach  29 i 30 maja br. odbył się International Judo Baltic Cup w Gdyni – Puchar Polski Młodzików U16 i Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych U18.  Turniej, w którym  wzięło udział ok. 800 zawodników, młodzików, młodziczek, juniorek młodszych i juniorów młodszych odbywał się pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PZJudo. Gospodarzem imprezy było Gdyńskie Centrum Sportu. 

Zawodnicy klubu UKS 15 Krosno, którzy reprezentowali Krosno Miasto Szkła bardzo dobrze spisali się na tej imprezie zdobywając 3 medale (złoto, srebro i brąz) zajmując w klasyfikacji medalowej Juniorek i Juniorów Młodszych drużynowo 4 miejsce na 35 klubów biorących udział w zawodach.

30 maja w Pucharze Polski w kategorii wiekowej U18 Juniorka i Junior Młodszy zaprezentowali się na macie Joanna Bednarz, Anna Bednarz, Renata Nowak, Mateusz Gromek i Filip Bęben, który zdobył złoty medal kategorii do 90 kg.

Filip wszystkie walki zakończył przed czasem pozostawiając w pokonanym polu zawodników z klubów MKS Truso Elbląg, KS KUZUSHI Kielce, KJ Koka Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój i w finale pokonując zawodnika UKS Opty Gdynia.

Anna Bednarz startująca w kategorii 63 kg wywalczyła medal srebrny. Ania pokonała zawodniczki                z klubów Judo MIZUKA Sp. z o.o. Opole, GKS ,,Olimpia" Grudziądz, JUDO TORA Wierzchosławice w finale nieznacznie ulegając reprezentantce GKS Czarni Bytom.

W kategorii 57 kg wystąpiła Joanna Bednarz, która  po bardzo ciężkich walkach zdobyła medal brązowy mierząc się z zawodniczkami Klub Judo AZS Opol, UKS Tomita Elbląg, ulegając zawodniczce AZS UW Warszawa oraz wygrywając w walce o brąz z przedstawicielką klubu MKS Pałac Młodzieży Katowice.

Renacie Nowak nie udało się zbliżyć do strefy medalowej i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Mateusz Gromek swój udział w turnieju zakończył w strefie eliminacyjnej.

29 maja odbył się turniej Puchar Polski Młodziczek i Młodzików U16, krośnieński klub UKS 15 Krosno oraz Krosno Miasto Szkła było reprezentowane przez Judytę Borkowską kat. 57 kg, Zuzannę Grysztar kat. 70 kg, Bartosza Kosia kat. 42 kg, Aleksandra Findysza kat. 73 kg i Mikołaja Szeję kat. 60 kg.  Pomimo bardzo mocnych walk nie udało się im zbliżyć do strefy zapewniającej medale. Zdobyte doświadczenie na tak dużym międzynarodowym turnieju na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Po zawodach w dniach od 31 maj do 1 czerwca odbył się Camp International Judo Baltic Gdynia w którym również uczestniczyli krośnieńscy judocy doskonaląc swoją technikę walk w parterze oraz stójce, tocząc także dużą ilość walk sparingowych.

 Camp był prowadzony przez trenerów Mariana Tałaja, brązowego medalistę Igrzysk w Montrealu, Przemysława Matyjaszka, 2-krotnego medalistę Mistrzostw Europy i Tomasza Jopka, trenera reprezentacji kadetów (juniorek i juniorów młodszych).

Joanna Bednarz, Anna Bednarz, Renata Nowak i Filip Bęben  pod koniec czerwca wezmą udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych (OOM) które odbędą się w Łodzi.

Opiekę trenerską podczas International Judo Baltic Cup w Gdyni zawodnikom zapewnił trener Mirosław Nowicki.

Wyjazd na turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu rodziców zawodników oraz Gminy Miasto Krosno które jako Sponsor  w części wsparło wyjazd judoków na to wydarzenie.

Klub UKS 15 Krosno podczas International Judo Baltic Cup w Gdyni realizował usługę promocyjną na rzecz Gminy Miasto Krosno


Drukuj   E-mail